Aktualności

Amelka

Płeć: kotka
Wiek:  1,5 roku
Dom: niewychodzący
Sterylizacja/kastracja:  tak
Szczepienie:  nie
Stosunek do innych zwierząt:  nieznany
Stosunek do dzieci  przyjazny
Inne:  testy FiV/FelV niejednoznaczne

Ostatnio dostajemy wiele wiadomości o osobach chętnych na adopcje kotów „kolorowych albo puchatych”.
Amelka nie jest niestety ani mała ani puchata, do tego futerko ma zwykłe: czarno biale. Wygląda bardzo podobnie do naszej podopiecznej Lusi, jest jedynie trochę starsza (ma około 1,5 roku). To całkowicie oswojony, przekochany kociak ❤ Musiała być kiedyś kotem domowym. Jest już wykastrowana i odrobaczona.
Amelka ma podwójnego pecha, nie dość że szuka domu jako dorosły „zwykły” kot, to istnieje podejrzenie, że ma wirus FiV (wirus niedoboru odporności u kotów). Pierwszy test wyszedł niejednoznacznie. Za tydzień zostanie powtórzony, jeśli znowu wyjdzie niejednoznacznie, lub dodatnio, będziemy musieli wysłać próbkę na PCR. Do czasu aż nie upewnimy się , że kotka jest całkiem zdrowa, musi być izolowana od innych kotów a ze dom tymczasowy ma ich sporo to musi być zamknięta. A ona tak bardzo pragnie kontaktu z człowiekiem…
Ostatnio zdarzyło się kilka cudów, może i tym razem się uda ? Czy znajdzie się domek bez innych kotów, który chciałby przygarnąć kotkę niezależnie od niepewnego wyniku ? Nawet jeśli koteczka jest chora, to może dożyć nawet normalnego wieku… Musi tylko unikać stresu… Dom oczywiście bezwzględnie niewychodzący. Kotka pod żadnym pozorem nie może rozsiewać potencjalnego wirusa.
W sprawie domu stałego:SMS na nr 669921364 lub inspektorat.jelenia@gmail.com

Wpłat można dokonywać na konto:
Fundacja MONDO CANE – Inspektorat Jelenia Góra
konto ING Bank PL94 1050 1025 1000 0090 3202 2544
Swift: INGBPLPW
Z dopiskiem w tytule ”Amelka”
pay pal: jwdzwierzat@gmail.com

Kot jest pod opieką Fundacji. Obowiązują procedury adopcyjne. Nie wydajemy kotów „na prezent dla dziecka/mamy/taty”, „na myszy” „dla kogoś”. Prosimy o kontakt pełnoletnie osoby które będą prawnymi opiekunami kota.
Fundacja i schronisko to dwie oddzielne organizacje.

Aby zaadoptować wirtualnie kliknij:

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!