Adopcje

Dalia i Maluchy

Płeć: kotka i 4 małe
Wiek:  2/3 lata i 2 tyg
Dom: niewychodzący
Sterylizacja/kastracja:  nie
Szczepienie:  nie
Stosunek do innych zwierząt:  nieznany
Stosunek do dzieci  przyjazny
Inne:  testy FiV/FelV ujemny
Dostaliśmy zgłoszenie o kotce która urodziła maluchy w… szczelinie między dwoma szopami :( To prawdziwy cud, że maluchy przeżyły w takim miejscu, tym bardziej że temperatur na dworze nocami jest bliska zeru. Dziś pojechaliśmy po kociaki aż pod Świeradów. Trafiły do lecznicy, kotce zrobiono morfologie (która wyszła w porządku) i testy FiV/FeLV które na szczęście były ujemne. Została odrobaczona i odpchlona bezpiecznym preparatem, wyrwano jej kilka sporych kleszczy.. Cała rodzinka pojechała następnie do domu tymczasowego we Wrocławiu gdzie mają póki cały koci pokój tylko dla siebie.
Kocia mama to całkowicie oswojony miziak, udeptuje gdy tylko ktoś zbliża się do koszyczka. Ma około 2/3 lat i dostała imię Dalia. Kociaki są cztery, wyglądają na zdrowe i dobrze odkarmione. Ich płeć na razie nie jest znana dlatego wstrzymujemy się z nadawaniem im imion. Mają około 10 dni, dopiero co otworzyły oczka.
Maluchy będą do adopcji dopiero gdy skończą 12 tygodni. Do tego czasu pozostaną z mamą. Zgłaszać się po będzie można dopiero gdy ogłosimy że szukają domów ( za około 2 mies) Do tego czasu cała gromada musi zostać odrobaczona i 2x zaszczepiona( kocia mama też). Kotkę czeka jeszcze zabieg kastracji. Gdy policzymy koszta x5 wychodzi około 700 zł :(
 
Prócz wsparcia finansowego potrzebne jest wsparcie rzeczowe. Kotka potrzebuje dobrej jakościowo karmy, najlepiej mokrej, maluszki będą potrzebować dobrej karmy „junior” gdy trochę podrosną. Prócz tego przydadzą się podkłady, zabawki, drapaki, ogólnie wszystko co może przydać się w „kocim pokoju” 😉 Przykład dobrej jakościowo karmy mokrej:
https://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_dla_kota_mokra/feringa
https://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_dla_kota_mokra/mac_s
https://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_dla_kota_mokra/catz_finefood
Lub troszkę gorsza jakościowo Animonda
https://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_dla_kota_mokra/animonda_rafine_carny
 
Musik do nauki samodzielnego jedzenia dla maluchów:
https://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_dla_kota_mokra/animonda_vom_feinsten#Kitten_Baby_Pat%C3%A9
 
Żwirek:
https://www.zooplus.pl/shop/koty/produkty_dla_kociat/zwirki/30773
 
Jako że kociaki przebywają we Wrocławiu, wyprawkę można wysłać lub dostarczyć (w przypadku osób z Wrocławia, prosimy jednak wcześniej o wiadomość w celu ustalenia pasującej godziny) bezpośrednio na adres domu tymczasowego :
Alan Kunecki
ul. Lothara Herbsta 12/37
51-168 Wrocław
 
Prosimy o wsparcie finansowe:
Przelewy online (wiget na dole strony)
www.mondocane-jg.com.pl
 
Przelew tradycyjny
Fundacja MONDO CANE – Inspektorat Jelenia Góra
konto Ing Bank PL 94 1050 1025 1000 0090 3202 2544
W tytule: „Dalia i maluchy”
Lub
pay pal: jwdzwierzat@gmail.com”

 

Kot jest pod opieką Fundacji. Obowiązują procedury adopcyjne. Nie wydajemy kotów „na prezent dla dziecka/mamy/taty”, „na myszy” „dla kogoś”. Prosimy o kontakt pełnoletnie osoby które będą prawnymi opiekunami kota.
Fundacja i schronisko to dwie oddzielne organizacje.

Aby zaadoptować wirtualnie kliknij:

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!