Aktualności

Cyrano

Płeć: kocurek
Wiek:  7 tyg
Dom: niewychodzący
Sterylizacja/kastracja:  nie
Szczepienie:  nie
Stosunek do innych zwierząt:  przyjazny
Stosunek do dzieci  przyjazny
Inne: do adopcji w czerwcu. Tylko w dwupaku z siostrą Alfą!
Cyrano to jeden z trójki maluchów znalezionych na śmietniku w kartonie. Ktoś robił wiosenne porządki i pozbył się zbędnych „śmieci”… Kociaki zostały nazwane „Gremlinkami”.

Cyrano niestety jest „kiwaczkiem” (wada ta powstała jeszcze w brzuchu matki). Czasem gubi orientację w terenie i wtedy bardzo pomaga mu jego siostra Alfa. Kociak ma charakterystyczny chód i czasem się „trzęsie”, zdarza się mu też kręcić w kółko gdy gubi orientację. Z dnia na dzień radzi sobie jednak coraz lepiej. Nie potrzebuje leczenia ani rehabilitacji. Jedynie spokojnego domku który pokocha go takim jaki jest 😉 z wiekiem jego objawy mogą się zmniejszyć. Dom musi mieć zabezpieczone okna /balkon (wystarczy sekunda żeby kocurek wypadł) i najlepiej aby był bez schodów. Kiwaczki nie lubią zmiany miejsca więc dobrze aby kociaki trafiły do domu gdzie nie będą przerzucane z miejsca na miejsce. Cyrano uwielbia mizianie, głośno domaga się brania na ręce, szczególnie jak jest na nich inny kot 😉

Jest mocno związany z siostrą i w pierwszej kolejności będziemy próbować znaleźć im domek w „dwupaku”. Kociaki są już nauczone jak ze sobą żyć i mocno się wspierają. Nie chcemy dokładać kocurkowi stresów. Alfa również ma delikatne problemy z równowagą, ale w jej przypadku zmniejszają się one z dnia na dzień i mogą wynikać z niedożywienia (bardzo źle zniosła karmienie mlekiem zastępczym). Alfa jest dużo mniejsza od brata ale każdego dnia nadrabia 😉
Maluchy są zdrowe, odrobaczone. Przed oddaniem do nowych domów zostaną zaszczepione. Mają obecnie około 7 tygodni.
Kociakom szukamy oczywiście domów bezwzględnie niewychodzących. Koty jedzą obecnie wysokomiesna karmę bezzbożową. Przebywają w domu tymczasowym w Jeleniej Górze ale możemy pomóc w transporcie do Wrocławia.
W sprawie adopcji prosimy o wypełnienie ankiety (bardzo ułatwia nam to działania)
lub ewentualnie kontakt mailowy: inspektorat.jelenia@gmail.com
Przelew tradycyjny
Fundacja MONDO CANE – Inspektorat Jelenia Góra
konto Ing Bank PL 94 1050 1025 1000 0090 3202 2544
W tytule: „Gremlinki ”
Lub
pay pal: inspektorat.jelenia@gmail.com

Kot jest pod opieką Fundacji. Obowiązują procedury adopcyjne. Nie wydajemy kotów „na prezent dla dziecka/mamy/taty”, „na myszy” „dla kogoś”. Prosimy o kontakt pełnoletnie osoby które będą prawnymi opiekunami kota.
Fundacja i schronisko to dwie oddzielne organizacje.

Aby zaadoptować wirtualnie kliknij:

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!