Fundacja dostała zgłoszenie o kilkunastu psach przetrzymywanych w sposób ciągły w różnych pomieszczeniach.

Na miejscu ogłoszenie niestety się potwierdziło. Nasi inspektorzy zostali „przywitani” przez stado psów szczekających w oknach i 3 psy przypięte łańcuchami za domem. W rozmowie okazało się, że Pan przyznał, że przestał sobie radzić ze stadem. Kilka lat temu przygarnął suczkę która niestety nie została wykastrowana. Szczenięta próbował oddawać w dobre ręce, jednak po pewnym czasie nie było już komu oddawać… I tak powstało stado liczące 16 sztuk! Większość z tych psów widziała świat zewnętrzny jedynie z okien, czasami któremuś udało się uciec między nogami i w ten sposób stado dalej się powiększało…Przyjechaliśmy w ostatnim momencie,  Pan posiada aż 14 (!) suczek i tylko dwa psy ( na łańcuchach). Łatwo policzyć w jakim tempie stado dalej by rosło.

Psy zamknięte w małym pomieszczeniu były tak zestresowane że na naszych oczach psy gryzły się. Pierwszego dnia interwencji zabraliśmy 5 psów które były najbardziej atakowane. Jedna suczka: Perełka miała okropne rany od pogryzień, niestety zbyt stare na szycie. Inne psy miały blizny i rozerwane uszy. 3 psy przyjął pod opiekę TOZ Świeżawa-Jawor, dwa trafiły do domu tymczasowego i są pod opieką Fundacji.

 

Już dzień później udało się nam zabrać kolejne 3 psy w tym suczke z łańcucha która trafiła do domu tymczasowego. 2 rude piękności przejął pod opiekę TOZ Jawor.

 

Na miejscu nadal zostało 8 psów z czego 6 w domu. Nasze możliwości niestety się wyczerpały :( Nie mamy gdzie umieścić pozostałych psów ! Część psów będzie musiała zostać u właściciela (oczywiście zostaną one pilnie wykastrowane) niestety nie wszystkie są adopcyjne. Właściciel będzie zobligowany dokończyć budowę płotu z przodu domu, tak aby psy nie były zamknięte w domu. Chcielibyśmy zabrać jednak jeszcze kilka młodych psów aby u właściciela zostały maksymalnie 6 psy. Prosimy o domy tymczasowe!

 

Potrzebujemy też wsparcia finansowego. Psy które trafiły pod opiekę Fundacji trzeba odrobaczyć, odpchlić i wykastrować. Suczka Perełka dostała zestaw antybiotyków gdyż rana została już zainfekowana.

Chętne osoby na dom tymczasowy prosimy o kontakt : 504 043 251.

Fundacja MONDO CANE – Inspektorat Jelenia Góra
ul. Grodziska 13, 96-321 Żabia Wola
konto Bank Pekao S.A.
31 1240 6348 1111 0010 4975 2491
pay pal: jwdzwierzat@gmail.com
Z dopiskiem w tytule”stado psów”