Zbliża się „sezon” na maluchy, zarówno te nierasowe jak i rasowe(bardziej lub mniej). Jeśli decydujecie się jednak kupić-nie adoptować, psa lub kota to jego poszukiwania zazwyczaj zaczynacie od ogłoszeń w internecie. Większość będzie się zastanawiać czemu jedne maluchy kosztują 800 zł, inne ponad 2 tysiące, przecież wszystkie są z „hodowli” i wszystkie mają „rodowód”… Logika podpowiada, żeby kupić tego tańszego, po co”przepłacać” . Nic bardziej mylnego ! Polecamy ten artykuł, rozwieje wszystkie wasze wątpliwości:
http://takuna.pl/cala-prawda-o-hodowlach-i-pseudohodowlach/

Od siebie możemy dodać, żebyście nie dali się nabrać ! Psy z „rodowodem” ze stowarzyszeń lub te „po rasowych rodzicach ale bez rodowodu” często mają tyle wspólnego z rasą co przeciętny kundelek w typie rasy za schroniska. Na ulicy coraz częściej widuje się „rasowe” psy które tak na prawdę rasy nie przypominają…Nie kupujcie od pseudohodowców ! Wybierając psa czy kota z hodowli( tak, problem dotyczy również kotów!) ZAWSZE sprawdzajcie gdzie jest ona zarejestrowana, jakie ma opinie, w jakich warunkach żyją zwierzęta, czy wszystkie są zdrowe i zadbane czy rodzice mają odpowiednie badania. Jeśli zauważycie jakiekolwiek nieprawidłowości, zgłoście to najbliższej organizacji pro zwierzęcej. Póki będzie popyt, będzie się tworzyć coraz więcej pseudohodowlii. Bardzo prosimy nie wspierajcie tego procederu!

Jeśli chcecie zobaczyć jak może wyglądać pseudohodowla zachęcamy do oglądnięcia reportażu : https://www.youtube.com/watch?v=XaHJyCyPsMAW internecie jest ich wiele. Zanim kupicie „taniego” psa czy kota, zastanówcie się czy warto wspierać ten proceder, czy nie lepiej uratować życie i przygarnąć zwierzaka, lub poczekać na wymarzonego pupila kilka miesięcy dłużej, ale kupić go ze sprawdzonego źródła !