Aktualności

Cosma

Płeć: kotka
Wiek:  około roku
Dom: niewychodzący
Sterylizacja/kastracja:  tak
Szczepienie:  nie
Stosunek do innych zwierząt:  nieznany (raczej przyjazny przy odpowiednim wprowadzeniu)
Stosunek do dzieci Dom bez bardzo małych dzieci
Inne:  Testy FiV/FeLV ujemne,w trakcie leczenia

Ma dom!
_________________

Cosma to młoda (około roczna) kotka która wraz z rodzeństwem została uratowana z działek. Kociaki były bardzo chore, wychudzone i zaniedbane. Nie przeżyłyby kolejnych tygodni. Przy łapaniu były już dorosłe, a ważyły po około 2,4 kg (!). Od małego były przy człowieku, więc są oswojone. Jednak do nowych ludzi podchodzą z dystansem. Kocurki na pewno będą potrzebować czasu aby zaufać nowej osobie, tym bardziej, że niestety w domu tymczasowym człowiek nie kojarzył się im zbyt dobrze (ciągłe leki, wizyty u weterynarza, kropienie oczu…). A potem z powodu wyjazdu opiekunki musiały zmienić dom tymczasowy. Wszystko to sprawiły że zarówno Kiran, jak i jego brat Coco troszkę się wycofały.  Ich siostra Cosma, zwana Kosmitką jest dużo bardziej odważna.

Cosma szybko dostała przydomek „Kosmitka”. Jest na prawdę jak z innej planety. Niesamowicie grzeczna, kochana, daje ze sobą robić praktycznie wszystko. Dzielnie znosiła zarówno kąpiele/ namaczenie futerka (miała problemy skórne) jak i kropienie oczu czy podawanie leków. Pcha się sama na kolana i  najchętniej by z nich nie schodziła. Oczywiście jak na młodego kota przystało, nie pogardzi zabawą i szaleństwami. Nie wiemy jak reaguje na inne koty i psy, widziała inne koty z daleka i nie zrobiły na niej żadnego wrażenia, powinna  je więc bez problemu zaakceptować (tym bardziej, że żyła w stadzie) . Najlepiej jednak aby była możliwość przeprowadzenia być odpowiedniej socjalizacji z izolacją.

Koteczka kończy leczenie (ma jeszcze kropione oczka). Jest wykastrowana, odrobaczona i odpchlona. Czeka ją jeszcze szczepienie. Testy FiV/FeLV ma ujemne. Przebywa w domu tymczasowym w Jeleniej Górze.

Szukamy odpowiedzialnego i cierpliwego domu który da kociakowi czas na aklimatyzacje w nowym miejscu. Dom bez  bardzo małych dzieci. Bezwzględnie niewychodzący (nie wyrażamy zgody na wypuszczanie kota nawet na niezabezpieczony balkon/taras/parapet)

W sprawie domu stałego:SMS na nr 501876552 lub inspektorat.jelenia@gmail.com

Wpłat można dokonywać na konto:
Fundacja MONDO CANE – Inspektorat Jelenia Góra
konto ING Bank PL94 1050 1025 1000 0090 3202 2544
Swift: INGBPLPW
Z dopiskiem w tytule ”Coco, Kiran i Cosma”
pay pal: jwdzwierzat@gmail.com

Kot jest pod opieką Fundacji. Obowiązują procedury adopcyjne. Nie wydajemy kotów „na prezent dla dziecka/mamy/taty”, „na myszy” „dla kogoś”. Prosimy o kontakt pełnoletnie osoby które będą prawnymi opiekunami kota.
Fundacja i schronisko to dwie oddzielne organizacje.

Aby zaadoptować wirtualnie kliknij:

Kot jest pod opieką Fundacji. Obowiązują procedury adopcyjne. Nie wydajemy kotów „na prezent dla dziecka/mamy/taty”, „na myszy” „dla kogoś”. Prosimy o kontakt pełnoletnie osoby które będą prawnymi opiekunami kota.
Fundacja i schronisko to dwie oddzielne organizacje.

Aby zaadoptować wirtualnie kliknij:

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!