Fanta

by

in
Fanta czeka na dom od połowy stycznia.
Jest cudowną i bardzo czułą koteczką. Uwielbia towarzystwo człowieka, ale nie jest nachalna. Chce mieć swojego opiekuna w zasięgu wzroku. Tam gdzie my, tam i ona. Ceni sobie subtelne mizianie. Pozwala brać się na ręce, trzeba to jednak zrobić delikatnie i dać jej wygodne podparcie, aby czuła się stabilnie. Wtedy Fantusia wtula się w szyję opiekuna i odpala mruczando.
Ma 8 lat i zwyrodnienie kręgosłupa, ale świetnie sobie radzi mimo to.
Dzięki suplementacji i wygrzewaniu się w ciepłym domku Fanta czuje się znacznie lepiej. Ze względu na swoją przypadłość nie jest zbyt skoczna. Nie chodzi po stołach, nie wskakuje na blaty, ale potrafi być zdeterminowana i nic jej nie powstrzyma by wgramolić się na kanapę, słoneczny parapet i na kolana opiekuna. Jest sprawna, ale rezygnuje ze zbędnych akrobacji. Dziewczyna się oszczędza i trzeba to uszanować, dlatego najłatwiej odnajdzie się w domu bez małych dzieci i żywiołowych zwierząt. Fanta akceptuje inne zwierzęta, ale najlepiej czuje się, gdy ją ignorują. Nie są jej potrzebne do szczęścia. Co innego człowiek! Fanta bardzo chciałaby znaleźć swojego człowieka. Takiego, który ją pokocha, będzie ją miział i wylegiwał się z nią pod kocem z termoforem. Oj tak, Fanta lubi termoforki, spanie na kaloryferze, mięciutkie poduszeczki i wszystko co milutkie. To koneserka miękkości 😊
Fanta jest bardzo inteligentna, o czym nowy domek musi pamiętać zabezpieczając okna i balkon. Żyłkowa i materiałowa siatka to dla niej pikuś. Dla ten panny najlepszym zabezpieczeniem będzie metalowa siatka i kratki zabezpieczające uchylne okna. Oczywiście szukamy domu niewychodzącego.
Kotka przebywa w domu tymczasowym koło Jeleniej Góry
Kontakt w sprawie adopcji: SMS na nr +48669921364 lub prywatna wiadomość
Kot jest pod opieką Fundacji. Obowiązują procedury adopcyjne . Nie wydajemy kotów „na prezent dla dziecka/mamy/taty”, „na myszy” „dla kogoś”. Prosimy o kontakt pełnoletnie osoby które będą prawnymi opiekunami kota. Oraz takie które przebywają w Polsce już długi czas (karta pobytu stałego w przypadku obcokrajowców), mają tu pracę, rodzine/przyjaciół którzy zaopiekują się kotem w razie czego, i oczywiście którzy planują w Polsce zostać na stałe.
Fundacja i schronisko to dwie oddzielne organizacje.