PROSIMY O UDOSTĘPNIANIE

Rok rocznie w schroniskach umierają tysiące psów i kotów. Wbrew powszechnej opinii, nie trafiają tam tylko zwierzęta urodzone na ulicy. Większość zwierząt w schroniskach to te urodzone w naszych domach ! Są to zwierzaki, które urodziły się bo ktoś „nie zdążył wykastrować kotki”, bo „kociaki są takie słodkie” albo (o zgrozo) bo „kotka musi mieć raz w życiu młode!”. Są też zwierzaki które rodzą się, bo ich właścicieli nie stać na kastracje. Aby pomóc takim ludziom, rok w rok w marcu organizowana jest „akcja sterylizacji”( http://www.akcjasterylizacji.pl/ )
W tym roku zgłosiła się do nas anonimowa miłośniczka zwierząt, która zaproponowała zasponsorowanie Jeleniogórskiej Akcji Kastracji. Na ten cel wpłaciła 2000zł. Przy współpracy z Panią Kingą z gabinetu Animals, postanowiliśmy zorganizować naszą „prywatną” akcje kastracji!

Na czym to polega ?
Akcja ma na celu zwiększenie świadomości ludzi, i zmniejszenie ilości bezdomnych zwierząt. Do gabinetu „Animals” mogą zgłaszać się osoby z Jeleniej Góry i okolic, które chcą poddać swoje zwierzę kastracji, ale nie stać ich na jego opłacenie po „normalnych” cenach. Od 2 stycznia 2018r, aż do wyczerpania Funduszy, będzie można wykastrować swoją kotkę za 90 zł , a kocurka za 70 zł. Fundacja pokryje różnice w cenie( dopłacimy określoną kwotę do każdego zabiegu). Zabiegi będą wykonywane w ramach akcji kastracji którą dofinansowuje nasza Fundacja.

Jak się zgłosić?
Zgłoszenia na akcje należy kierować bezpośrednio do gabinetu „Animals” na ulicy Noskowskiego 9. Telefon kontaktowy: 691 317 999 .Należy skontaktować się wcześniej z Panią Kingą , poinformować, że chce się wziąć udział w Jeleniogórskiej Akcji Kastracji, i umówić się na konkretny termin. Prosimy o wyrozumiałość ! Weterynarz nie zawsze ma możliwość odebrania telefonu!
Będziemy wdzięczni za zdjęcia zwierzaków które zostały wykastrowane dzięki akcji. Zdjęcia można wysyłać na nasz adres mailowy: inspektorat.jelenia@gmail.com

Co z kotami bezdomnymi, lub których właściciele nie mają pieniędzy?
Jeśli jesteś karmicielem kotów bezdomnych, pamiętaj że każda gmina ma fundusze przeznaczone na zapobieganie bezdomności, a więc na kastracje kotów bezdomnych. Jeśli mimo zgłoszenia do gminy, nie otrzymacie pomocy, skontaktujcie się z nami, postaramy się pomóc. Jeśli właściciel zwierzęcia, lub osoba którą znasz, nie ma możliwości przeznaczyć funduszy na zabieg, a chce wykastrować swoje zwierzę , również skontaktuj się z Fundacją. Zweryfikujemy informacje i postaramy się pomóc !

Niestety, na tą chwilę akcja obejmuje jedynie koty. Nie mamy funduszy na dopłacanie do zabiegu psów. Jeśli kogoś naprawdę nie stać na opłacenie kastracji suczki w normalnej cenie, a chce przeprowadzić zabieg prosimy o kontakt z Fundacją. Osoby takie muszą jednak spodziewać się wizyty naszego wolontariusza, w celu weryfikacji.
Kontakt do Fundacji: inspektorat.jelenia@gmail.com, prywatna wiadomość lub ewentualnie telefon: 504 043 251

Jeśli podoba Ci się idea akcji, i chciałbyś przeznaczyć Fundusze na jej kolejną ture, skontaktuj się z nami. Zostań sponsorem akcji :)!

26169969_1518374321565046_5524272628564372886_n