Jakiś czas temu skontaktowała się z Nami starsza Pani, która zajmuje się bezdomnymi kotami w Jeleniej Górze. Próbuje na własną rękę karmić, leczyć i opiekować się kociakami. Niestety z każdym rokiem zwierzaków przybywa, co nie podoba się okolicznym mieszkańcom. Postanowiliśmy pomóc kobiecie. Na tą chwilę najpilniejszym jest wyadoptowanie dwóch małych,około 5 tygodniowych kociaków( jeszcze niedawno były 3, niestety jeden podobno zginął potrącony przez auto…). Maluchy zaczynają samodzielnie jeść mokry pokarm. Okoliczni mieszkańcy nie są zadowoleni, że koty mieszkają w ich pobliżu. Mówią, że wywiozą kociaki do schroniska. Prosimy o domki stałe lub tymczasowe dla maluchów ! W miejscu gdzie żyje kocia rodzinka stoją budki chroniące koty przed zimą. Mieszkańcy grożą że zniszczą budki.
Przypominamy, że w świetle Ustawy o Ochronie Praw Zwierząt koty są traktowane jak zwierzęta wolnożyjące i nikt nie ma prawda utrudniać im bytowania na danym terenie ! Mało tego, to miasto powinno odpowiadać za ograniczenie liczby kotów i sprawować nad nimi opiekę. Niestety rzeczywistość jest inna… Dlatego mimo,że nasza sytuacja finansowa jest zła i mamy ogromną ilość zwierząt pod opieką, to postanowiliśmy pomóc starszej schorowanej Pani. Szukamy więc domów dla maluchów a także prosimy o wsparcie finansowe na sterylizacje okolicznych kotek, aby nie pojawiły się kolejne niechciane maluchy (są minimum 2 dzikie kotki)
Kontakt w sprawie adopcji maluchów : 794995693, inspektorat.jelenia@gmail.com

Jeśli chcecie wspomóc sterylizacje dzikich kotek :
Dane do przelewu :
Fundacja MONDO CANE – Inspektorat Jelenia Góra
ul. Grodziska 13, 96-321 Żabia Wola
konto Bank Pekao S.A.
31 1240 6348 1111 0010 4975 2491
pay pal: jwdzwierzat@gmail.com
W tytule ” Na sterylizacje kotek”

Czy ktoś z Was mógłby Nas wspomóc i kupić klatkę, łapkę która nadawałaby się do łapania kotów? Na tą chwilę nie mamy żadnej większej działającej klatki, tak więc wyłapanie i pomoc dzikim kotom jest praktycznie niemożliwa :( Koszt takiej klatki to około 100 zł. Może ktoś zechce kupić lub przesłać pieniądze na ten cel (wtedy prosimy koniecznie w tytule przelewu wpisać „ klatka-łapka”)
Tu przykładowa łapka: http://allegro.pl/pulapka-zywolapka-na-kuny-koty-profesjonalna-i5056533169.html