Dostaliśmy zgłoszenie o trzech malutkich kociakach podrzuconych na działkę do starszego Pana, nie był on w stanie się nimi prawidłowo zaopiekować. Niestety zanim znaleźliśmy schronienie dla maluszków jeden odszedł za Tęczowy Most… Dwa kociaki które przeżyły walczą o życie. Ich stan jest ciężki. Są okropnie wychudzone(ważą 200 gram!), odwodnione, zmarznięte, mają rozwolnienie i zaropiałe oczka… Mają około 3 tygodni, nie potrafią jeszcze samodzielnie jeść. Gdy maluchy dojdą do siebie będą do adopcji.
Od razu na myśl przychodzi kto mógł zrobić coś tak okropnego! Porzucić trzy maleństwa, które nie mają najmniejszych szans na przeżycie bez matki! Historia ta niestety nie jest nadzwyczajna. W ten sposób ginie tysiące kotów. Właściciele nie sterylizują kotek. Rodzą się maluchy które stają się problemem. Zamiast wziąć odpowiedzialność za własne czyny i zaopiekować się kociakami, ludzie najczęściej wybierają „łatwiejszą drogę” i wyrzucają/ podrzucają maleństwa na pewną śmierć! Śmierć z wycieńczenia, zimna i głodu to najgorsza z możliwych! Czym te kruszynki zawiniły !?

Na działce zostały trzy kotki którymi opiekuje się starszy Pan. Mają po około 6 miesięcy. Są bardzo przyjacielskie. Szukają pilnie nowych domków! Niedługo będą zdolne do rozrodu i na działce pojawi się wiele niechcianych maluchów. Potrzebne im nowe domki oraz fundusze na ich sterylizacje (miasto odmówiło pomocy) Zapraszamy na bazarek z przeznaczeniem na bezdomne kociaki:
https://www.facebook.com/events/1699719136931759/

Cała historia to idealny przykład na to jak istotna jest sterylizacja. Po raz kolejny apelujemy: Sterylizujcie swoje zwierzęta! Dopuszczając do urodzenia choćby jednego miotu przyczyniasz się do wzrostu bezdomności zwierząt w Polsce.

Prosimy o wsparcie finansowe na leczenie i utrzymanie kociaków. Czeka je długa droga aby w pełni wyzdrowieć…
Fundacja MONDO CANE – Inspektorat Jelenia Góra
ul. Grodziska 13, 96-321 Żabia Wola
konto Bank Pekao S.A. 31 1240 6348 1111 0010 4975 2491
pay pal: jwdzwierzat@gmail.com
W tytule ” Dla kociaków z działki”

Potrzebna jest także pomoc rzeczowa. Podkłady(kociaki jeszcze samodzielnie nie załatwiają się do kuwety) , mleko dla kociąt oraz w późniejszym terminie gdy maluchy trochę już podrosną potrzebny będzie żwirek i karma dla kociąt w formie musu, aby łatwo były w stanie ją pogryźć.

Kontakt : 501876552 inspektorat.jelenia@gmail.com

Wydarzenie maluchów: https://www.facebook.com/events/1670789133134197/

DSC_0040 DSC_0004