Apelujemy aby nie odwracać wzroku od tragedii tysięcy zwierząt w Polsce. Główną przyczyną bezdomności jest brak kastracji. Niestety zazwyczaj „stada” są zgłaszane gdy liczą już naście kotów, a ich karmiciele nie dają sobie rady. A wystarczyłoby wykastrować jedną kotkę która kilka lat temu się przybłąkała… W ciągu 2 lat z 1 kota może powstać stado 20 zwierząt.
Jeśli widzicie bezdomnego zwierzaka wymagającego kastracji w pierwszej kolejności zgłoście sprawę do gminy. Każda gmina ma fundusze przeznaczone na walkę z bezdomnością, w tym także kastracje bezdomnych kotów.Jeśli dostaniecie odpowiedź odmowną nie odpuszczajcie ! Skoro nie było pieniędzy na koniec roku, pytajcie urzędników o talony od początku roku nowego. Macie prawo wiedzieć, jak w waszej gminie wygląda walka z bezdomnością i jak są gospodarowane pieniądze przeznaczone na ten cel. Jeśli gmina stwierdzi, że nie ma programu walki z bezdomnością poproście o pisemną odmowę, i podeślijcie ją nam. Pod koniec roku stworzymy listę okolicznych gmin „przyjaznych” bezdomniakom, a także tych które z kotami nie chcą mieć nic wspolnego. Możecie napisać w komentarzach które gminy sprawnie działają, a które nie chcą pomagać karmicielom.

Jeśli nie uzyskacie pomocy w gminie możecie sprawę zgłosić najbliższej organizacji prozwierzęcej. W przypadku Jeleniej Góry i okolic można sprawę oczywiście zgłaszać do naszej Fundacji. Fundacje mogą też pomóc w przypadku zwierząt właścicielskich ( psów i kotów) których na prawdę na zabieg nie stać. Jeśli ich zwierzęta się mnożą i oczywiście wyrażają zgodę na przeprowadzeni zabiegu możemy pomóc. Zanim podejmiemy decyzje o pomocy zostanie zgłoszenie zostanie zweryfikowane osobiście przez naszego wolontariusza, aby nie miało miejsce wyłudzanie fundacyjnych pieniędzy. Pomagamy głównie osobom starszym, niezdolnym do pracy, których sytuacja życiowa faktycznie przerosła.

Aby zgłosić zwierzę do kastracji w przypadku naszej Fundacji należy:
1. Napisać prywatną wiadomość lub maila na adres inspektorat.jelenia@gmail.com
2. W mailu należy zawrzeć opis sytuacji. Możliwie jak najdokładniejszy. Skąd są zwierzęta, czy są bezdomne czy mają właścicieli, gdzie się znajdują, ile ich jest ( ile kocurów ile kotek, mniej więcej). W miarę możliwości należy załączyć zdjęcie zwierzaka/ zwierzaków, tak abyśmy mieli możliwość uzbierania funduszy na zabiegi. Koniecznie należy podać swój nr kontaktowy.
3. Jeśli Fundacja zadeklaruje opłacić zabiegi, zgłaszający musi się postarać o transport zwierzęcia oraz w miarę możliwości, przetrzymanie go kilka dni po zabiegu. Jeśli zgłaszający nie ma takiej możliwości, prosimy o napisanie tego w mailu. W takim przypadku nie zawsze będziemy w stanie podjąć się pomocy. Mamy bardzo ograniczone możliwości czasowe.
4. W przypadku kotów dzikich oczywiście jesteśmy w stanie pożyczyć klatkę łapkę do ich złapania, transporter i klatkę kenelową do ich późniejszego przetrzymania
5.Gdy kota uda się złapać prosimy wysłanie o zdjęcia w transporterku/ klatce łapce – abyśmy mogli dodać je na wydarzenie akcji sterylizacji:
https://web.facebook.com/events/146019192507881/

Pomóż naszej akcji! Im więcej uda się uzbierać, tym większej ilości zwierząt będziemy mogli pomóc:
https://www.ratujemyzwierzaki.pl/akcjasterylizacjijg
Wyślij smsa na NUMER 72365 o TREŚCI S7850 (Koszt 2,46 brutto (w tym VAT)

Można też wesprzeć przelewem:
Fundacja MONDO CANE – Inspektorat Jelenia Góra
ul. Grodziska 13, 96-321 Żabia Wola
konto Bank Pekao S.A. 31 1240 6348 1111 0010 4975 2491
pay pal: jwdzwierzat@gmail.com
z dopiskiem ” na sterylizacje”

Mirelka (7)