Pomoc finansowa i rzeczowa

Pomoc finansowa:

Nasza Fundacja utrzymuje się jedynie z darowizn osób prywatnych. Nie dostajemy żadnego dofinansowania od miasta czy innych organizacji. Działamy non profit, dlatego tak ważne jest dla nas Wasze wsparcie finansowe. Zajmujemy się walką z bezdomnością zwierząt, sterylizujemy i kastrujemy nie tylko naszych podopiecznych, ale i niejednokrotnie pomagamy w sterylizacji i leczeniu bezpańskich zwierząt lub w skrajnych sytuacjach, gdy właścicieli nie stać na zabieg czy leczenie. Duża część zwierząt trafia pod opiekę fundacji chora, wymagająca leczenia. Zwierzęta przebywają w domach tymczasowych, ale także w hotelikach. Nie wszystkie zwierzaki mogą trafić od razu do domów stałych, dlatego tak ważna jest dla nas współpraca z behawiorystami, którzy przygotowują zwierzęta do adopcji. Niestety wiąże się to również z kosztami. Miesięczny koszt utrzymania psa w hoteliku to 800 zł.

Pomoc rzeczowa:

Oprócz wsparcia finansowego oczywiście na wagę złota jest także pomoc rzeczowa. Pod opieką Fundacji jest zazwyczaj minimum 15 zwierząt. Każde z nich wymaga opieki i wyżywienia. Będziemy wdzięczni za każdy dar! Najbardziej potrzebne są :
– karma sucha i mokra (szczególnie karmy weterynaryjne, dla seniorów/juniorów i dobre jakościowo czyli wysokomięsne jak Animonda, Bozita). Duża część naszych podopiecznych to zwierzaki stare lub schorowane. Aby dojść do siebie wymagają odpowiedniego żywienia.
– koce, kołdry i poduszki (koniecznie bez pierza! Psiaki uwielbiają rozgryzać poduszki z pierzem a wtedy dopiero jest zabawa z jego sprzątaniem a co gorsze mogą go połknąć a to zagraża życiu zwierzaka), ręczniki, podkłady.
– akcesoria dla psów (legowiska, zabawki, smycze, obroże, miski, szczotki, szampony itd.)
– akcesoria dla kotów (w szczególności żwirek! Jest on niezbędny w przypadku każdego kociaka, który przebywa pod naszą opieką w domku tymczasowym. Prócz tego drapaki, kuwety, łopatki do kuwet, zabawki, miski itd.)
– akcesoria weterynaryjne (preparaty na pchły, w szczególności obróżki przeciwpchelne, odrobaczanie, obróżki z feromonami itd.). Aby przekazać darowiznę rzeczową prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

Jeśli chcesz wesprzeć nasz oddział finansowo:

Fundacja MONDO CANE – Inspektorat Jelenia Góra
ul. Grodziska 13, 96-321 Żabia Wola
konto ING Bank. 94 1050 1025 1000 0090 3202 2544
pay pal: inspektorat.jelenia@gmail.com