Aktualności

Lila

Płeć: kotka
Wiek:  14 lat
Dom: niewychodzący
Sterylizacja/kastracja:  tak
Szczepienie:  nie
Stosunek do innych zwierząt:  bez innych kotów
Stosunek do dzieci  przyjazny
Inne:

Lilka ma dom <3!

_________________________________

Kto da jej prawdziwy dom na ostatnie lata życia :( ? Kotka siedzi sama w łazience, a bardzo pragnie miłości… Mruczy nawet przy badaniu w lecznicy stetoskopem!

Lila to kocia seniorka(około 14 lat) złapana w ciąży w bardzo złym stanie. Okropna infekcja dróg oddechowych praktycznie uniemożliwiała jej oddychanie. Przeszła zabieg kastracji aborcyjnej ( jej małe i tak nie przeżyłyby tak silnych leków, a ona nie przeżyłaby porodu w takim stanie :( ) i trafiła do bardzo awaryjnego domu tymczasowego.  Pozbyliśmy się pasożytów zewnętrznych  wewnętrznych, jest delikatna poprawa osłuchowo, jednak niestety kotka nadal bardzo ciężko oddycha. Dodatkowo ma złe wyniki krwi, a USG pokazało dziwny stan zapalny otrzewnej, ogromna leukocytoza może wskazywać na niewirusową białaczkę lub chłoniaka. Za tydzień będzie mieć powtórne badania , jeśli wyniki nie zmienią się, będzie konieczna konsultacja z hematologiem we Wrocławiu. Testy FiV/FelV wyszły ujemnie.

Prócz problemów oddechowych kotka czuje się dobrze. Je za trzech, przybiega miziać się gdy tylko tymczasowa opiekunka wchodzi do jej „pokoiku” jakim jest mała łazienka w kawalerce :( Niestety w domu tymczasowym są inne koty, z którymi na razie kotka nie może mieć kontaktu.

Marzy nam się dla niej prawdziwy dom… bez innych kotów, w którym będzie mogła dość do siebie i przeżyć ostatnie lata swojego kociego życia. Oczywiście Fundacja opłaci jej koszty leczenia, i pomoże z ewentualnymi konsultacjami (łącznie z transportem) . Gdyby okazało się, że kotka będzie wymagać dożywotniego leczenia, również na pewno nie zostawimy jej właściciela samego z kosztami.

Nie chcemy aby jej ostatnim domem była łazienka :( Domek tymczasowy daje jej tyle miłości ile tylko może… jednak sam ma ogromną ilość kotów ( też naszych innych fundacyjnych na domu tymczasowym) , do tego pracuje i się uczy. Kicia jest więc większość dnia sama …

W sprawie domu stałego: 501876552 lub inspektorat.jelenia@gmail.com

Prosimy o wsparcie. Leczenie kotki wyniosło już ponad 600 zł… teraz ma dostać Zylexis , specjalną szczepionkę odpornościową którą trzeba powtórzyć 3 razy (koszt 150 zł) Wpłat można dokonywać na konto:
Fundacja MONDO CANE – Inspektorat Jelenia Góra
ul. Grodziska 13, 96-321 Żabia Wola
konto Bank Pekao S.A.
31 1240 6348 1111 0010 4975 2491
Z dopiskiem w tytule ” „Lila”
pay pal: jwdzwierzat@gmail.com

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!