Zwierząt przybywa (w tej chwili samych kociąt do adopcji mamy aż 15! Nie wspominając o maluchach w adopcji których pośredniczymy…) a funduszy, domów tymczasowych i kociego jedzenia cały czas brakuje… Niestety, nie jesteśmy w stanie odmówić, kiedy w grę wchodzi życie zwierząt. I tak pod opiekę naszej fundacji trafiły kolejne cztery maluchy. Troje chłopców i jedna dziewczynka. Poproszono nas o pomoc w ich sprawie. Zostaliśmy jednak wprowadzeni w błąd. Kociaki miały mieć „ dopiero co otwarte oczy”. Jako, że kocięta od kotki Izis kilka dni temu poszły do nowych domków, mieliśmy nadzieję, że kotka przyjmie maluchy które PODOBNO miały jeszcze pić mleko. Okazało się jednak, że kociaki są dużo większe niż nam to opisywano. Kotka nie tylko nie chciała ich karmić ale była w stosunku do nich agresywna. Straciły więc potencjalny domek tymczasowy. Nie mieliśmy gdzie maluchów umieścić. Musieliśmy im jakoś pomóc…Wylądowały w awaryjnym domku tymczasowym gdzie nie mogą długo zostać! 2 największe kociaki ( czarna/dymna kotka z białymi znaczeniami i czarny/dymny kocurek) najprawdopodobniej będą mieć dłuższą sierść. Kociaki były wychudzone, brudne i odwodnione. Zostały odrobaczone i odpchlone. Samodzielnie jedzą i załatwiają się do kuwetki. Mają niecałe 2 miesiące (2 mniejsze kocurki mogą być o tydzień/dwa młodsze) Bardzo pilnie szukamy dla nich domków, choćby tymczasowych! 

Kontakt: 506 642 680 inspektorat.jelenia@gmail.com

Jest potrzebna ogromna ilość wszelkiego rodzaju karm i akcesoriów dla małych kotów! Karma- szczególnie mokra w formie musu lub „juniorków”- na tyle mała aby kociaki radziły sobie z jej gryzieniem, żwirki, kuwety, łopatki do kuwet, miski, zabawki, legowiska itp. Tak naprawdę wszystko co malutkim kociakom może się przydać. Prócz tego potrzebne jest także mleko w proszku do wykarmienia najmniejszych zwierzaków.
Prosimy też o pomoc finansową. Kociaki (a to tylko nieliczna część z naszych podopiecznych których w tym momencie łącznie jest 38!) potrzebują stałych kontroli weterynaryjnych, odrobaczania, odpchlenia, niektóre także leczenia…
Dane do przelewu:
Fundacja MONDO CANE – Inspektorat Jelenia Góra
ul. Grodziska 13, 96-321 Żabia Wola
konto Bank Pekao S.A. 31 1240 6348 1111 0010 4975 2491
paypal:jwdzwierzat@gmail.com